KLUB MŁODEGO NAUCZYCIELA

Przewodnicząca Klubu Młodego Nauczyciela
Izabela Jaworska
Tel. 512 788 394
izabelajaworskaznp.elblag@gmail.com


REGULAMINY

Deklaracja członkowska Klubu Młodego Nauczyciela

 • Regulamin Klubów Młodego Nauczyciela

Przyjęty przez Zarząd Główny ZNP w dniu 16 grudnia 2015 r.

 • ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

z dnia 25 sierpnia 2022 r. w sprawie oceny pracy nauczycieli

 • ROZPORZĄDZENIE  MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

z dnia 6 września 2022 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli


AKTUALNOŚCI 


KONKURS MUZYCZNY „Mojej Pani dziś zaśpiewać chcę cz. II”

11 października 2023 r. odbyła się druga edycja konkursu muzycznego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Konkurs został zorganizowany przez Elbląski Klub Młodego Nauczyciela oraz Elbląskie Stowarzyszenie Pracowników Oświaty „Edukator”. Serdecznie dziękujemy dzieciom, które przepięknie wykonały przygotowane utwory, dziękujemy nauczycielkom za przygotowanie swoich pociech oraz rodzicom.
Gratulujemy Wszystkim uczestnikom konkursu przepięknych występów.


KONKURS MUZYCZNY edycja II

Zapraszamy do udziału w konkursie muzycznym pt. „Mojej Pani dziś zaśpiewać chcę cz.II” konkurs organizowany przez Klub Młodego Nauczyciela oraz „Edukator” Elbląskie Stowarzyszenie Pracowników Oświaty działający przy oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego w Elblągu. Konkurs organizowany jest z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gala konkursowa odbędzie się 11 października w Szkole Podstawowej Nr 11 w Elblągu o godzinie 10:30.


JUMP&RUM „Wybierz sport nie nałogi”

10 września wzięliśmy udział w festynie sportowym organizowanym przez Urząd Miasta Elbląg – Departament Sportu. Podczas festynu promowaliśmy razem z wieloma klubami sportowymi i instytucjami elbląskimi sport wśród społeczności elbląskiej.

Elbląskie Stowarzyszenie Pracowników Oświaty „Edukator” reprezentowały Pani Kornelia Dobies – dyrektor Przedszkola Nr 3 w Elbląga, Pani Ewelina Mierzejewska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Nr 9, Pani Katarzyna Cebula – nauczycielka Przedszkola Nr 3, Pani Magdalena Laskowska – nauczycielka Przedszkola Nr 24 oraz Pani Izabela Jaworska – Nauczycielka Przedszkola 24/ przewodnicząca KMN w Elbląga. Grono pedagogiczne przygotowało następujące atrakcje dla najmłodszych elblążan: bańki mydlane, tatuaże brokatowe, malowanie twarzy, skręcanie balonów, kolorowanki tematyczne – konkurs plastyczny, kolorowe warkoczyki. Na naszym stanowisku skorzystać można było także z konsultacji ze specjalistami: psychologiem oraz pedagogiem.


Atrakcje dla najmłodszych

W dniu 23 czerwca 2023 r. podczas uroczystości z okazji zakończenia roku wychowawczynie grupy „Kaczuszki” Kornelia Dobies oraz wychowawczyni grupy „Biedronki” Ewelina Mierzejewska z Przedszkola Nr 3 „Baśni i Bajek Polskich” w Elblągu przygotowały niespodziankę dla dzieci w formie wielkich baniek mydlanych – koło do zamykania w bańce wypożyczyły z Elbląskiego Klubu Młodego Nauczyciela. Zachęcamy wszystkich do współpracy- jeśli chcieliby Państwo wypożyczyć koło do zamykania w bańce dla swoich dzieci zapraszamy do kontaktu z przewodniczącą KMN Izabelą Jaworską.


AKCJA CZYTELNICZA II

W ramach współpracy członków Klubu Młodego Nauczyciela w Elblągu a Elbląskimi Placówkami Oświatowymi zorganizowana została akcja czytelnicza pt. „ Codziennie czytamy i wyobraźnie rozwijamy”. Druga akcja czytelnicza odbyła się w lutym br. w Przedszkolu Nr 26 w Elblągu oraz w czerwcu br. w Przedszkolu Nr 3 „Baśni i Bajek Polskich”. Aktywny udział w akcji wzięły udział koleżanki Kornelia Dobies, Ewelina Mierzejewska oraz przewodnicząca KMN Izabela Jaworska.


W dniach 19-21 maja 2023 r. członkini Klubu Młodego Nauczyciela Kornelnia Dobies oraz Prezes ZNP Oddział Elbląg Gerhard Przybylski uczestniczyli w szkoleniu wyjazdowym, które odbyło się w Kompleksie Hotelowym LOGOS w Augustowie. Szkolenie organizowane było przez Zarząd Okręgu Warmińsko- Mazurskiego ZNP.

Podczas szkoleń została m. in. poruszona następująca tematyka: awans zawodowy nauczycieli, karta nauczyciela, międzyzakładowy fundusz świadczeń socjalnych, nabywanie praw przedemerytalnych, kasa zapomogowo- pożyczkowa.


KONCERT

21 grudnia koleżanka Kornelia Dobies wraz ze swoim zespołem Consolation oraz przewodniczącą KMN Elbląg Izabelą Jaworską uczestniczyła w spotkaniu Bożonarodzeniowym w Domu Samopomocy w Przezmarku. Dziękujemy za zaproszenie i wspólne kolędowanie.


AKCJA CZYTELNICZA

W ramach współpracy członków Klubu Młodego Nauczyciela w Elblągu a Elbląskimi Placówkami Oświatowymi zorganizowana została akcja czytelnicza pt. „ Codziennie czytamy i wyobraźnie rozwijamy”.


WIELKIE SERCA ELBLĄŻAN

Dziękujemy z całego serca za aktywny udział w organizowanej przez nas zbiórce żywności dla żołnierzy walczących na froncie Armii Ukraińskiej oraz dla dzieci z domu dziecka na Ukrainie. Dziękujemy społecznościom elbląskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.


Dary zebrane dla dzieci z domów dziecka na Ukrainie, dostarczone zostały przez nas do Zespołu Szkół w Sokółce, gdzie pod okiem Pani Elwiry Zabłockiej, podarowane zostały przed Świętami Bożego Narodzenia potrzebującym dzieciom. Dziękujemy, z państwa pomocą udało nam się podarować najmłodszym odrobię uśmiechu w tym trudnym dla nich czasie.


POMOC DLA UKRAINY

W listopadzie Klub Młodego Nauczyciela we współpracy z ZNP Elbląg podjął się organizacji dwóch zbiórek na rzecz mieszkańców Ukrainy. Dziękujemy serdecznie społecznością Elbląskich szkół oraz przedszkoli, które aktywie uczestniczą w poniższych zbiórkach.


       

Program XIII Międzyokręgowego Spotkania Szkoleniowego
Klubów Młodego Nauczyciela
 

Piątek (02.12.2022r.)
 
14.00 – 15.00  Przyjazd i zakwaterowanie
15.00 – Rozpoczęcie spotkania. Wystąpienie Prezesa Okręgu Podlaskiego ZNP (kol. A. Gryguć)
                i  Prezesa Okręgu Warmińsko – Mazurskiego ZNP (kol. J. Koziński)
15.30  – Warsztaty rękodzielnicze w ramach ścieżki międzypokoleniowej prowadzone przez członków Oddziałowych SEiR oraz członków Klubu Młodego Nauczyciela              
19.00 – Uroczysta kolacja
 
Sobota (03.12.2022r.)
 
7.30  – 8.30  Śniadanie
9.00  – 10.15 Awans zawodowy po zmianach- kol. Krzysztof Stradomski, prawnik ZNP
10.15  – 11.15  Wystąpienie Wiceprezesa ZG ZNP Grzegorza Gruchlika- bieżąca sytuacja w oświacie i podsumowanie „Miasteczka Edukacyjnego” oraz pikiety.
11.15 – 11.30- przerwa kawowa
11.30 – 13.00 Część Szkoleniowa – Uniwersytet w Białymstoku.
13.15 – Obiad
14.20 – Wyjazdowe spotkanie integracyjne członków KMN z Okręgową Sekcją Emerytów i Rencistów w ramach ścieżki międzypokoleniowej. Działalność na rzecz ZNP dawniej i dziś- wymiana doświadczeń. (ok. 5-6 godzin.)
19.00 – Kolacja
20.00 – Konkurs Karaoke
 
Niedziela (04.12.2022r.)
 
8.00  – 9.30  Śniadanie
9.30  – 10.30 Podsumowanie spotkania integracyjno- szkoleniowego. Wnioski.
11.00 – Wykwaterowanie oraz powrót do domu.

Konkurs Muzyczny- edycja I

W dniu 12 października 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 11 W Elblągu odbył się konkurs muzyczny pt. „Dla mojej Pani dziś zaśpiewać chcę”. Konkurs zorganizowany został z okazji Dnia Edukacji Narodowej przez Elbląski Klub Młodego Nauczyciela skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym. Celem konkursu było rozwijanie  i wspieranie talentów wokalnych wśród najmłodszych. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w konkursie 🙂 Gratulujemy dzieciom pięknych występów a rodzicom i wychowawczyniom tak zdolnych i utalentowanych dzieci 🙂

I miejsce Nina Rutyna Przedszkole Nr 4 w Elblągu
II miejsce Szkoła Podstawowa Rychliki
III miejsce Przedszkole Nr 34 w Elblągu

Dzień Chłopaka

W dniu 30 września 2022 przewodnicząca Klubu Młodego Nauczyciela Izabela Jaworska, w imieniu wszystkich członków klubu odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej Nr 11 w Elblągu oraz przedszkolaki z Przedszkola Nr 24 „Słoneczny Zakątek” i Przedszkola Nr 3 „Baśni i Bajek Polskich” w Elblągu z życzeniami z okazji Dnia Chłopaka.


Delegacje Klubu Młodego Nauczyciela

W dniu 1 października 2022 delegacja KMN uczestniczyła w uroczystości zaślubin swojej związkowej koleżanki. Życzymy pomyślności Ewie i Piotrowi 🙂

W dniu 23 września 2022 delegacja KMN uczestniczyła w uroczystości zaślubin Młodej Pary. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia 🙂


Olsztynek, 15.08.2022r.

Prezesi Oddziałów ZNP

Członkowie Klubu Młodego Nauczyciela

Z A P R O S Z E N I E

W imieniu Zarządu Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela  serdecznie zapraszamy do udziału w Międzyokręgowym Spotkaniu Szkoleniowym w ramach współpracy Klubów Młodego Nauczyciela z Okręgu Warmińsko-Mazurskiego i Okręgu Podlaskiego, które odbędzie się w dniach 23-25 września 2022r. w Ośrodku Rewita Waplewo Maróz 2, 11-015 Olsztynek

Mamy nadzieję, iż Wasza obecność będzie liczna, co przełoży się na owocną pracę na w/w spotkaniu i przyczyni się do jeszcze lepszego działania KMN-ów. Jednocześnie proszę
o potwierdzenie uczestnictwa do 15.09.2022 r.

Koszt udziału w szkoleniu będzie wynosił 490 zł/osoba. Zgłoszenia i wpłaty za uczestników prosimy kierować do Zarządu Okręgu Olsztynka dodnia 16.09.2022r , nr telefonu 606 995 745 Prezes Oddziału ZNP w Olsztynku, 604 867 284 w-ce przewodnicząca W-M OKMN  
e-mail: romuald.hodyra@gmail.com

Nr konta: 75 8823 0007 2001 0000 0387 0001 (z dopiskiem ,,Szkolenie KMN”).

                                                      Z koleżeńskim pozdrowieniem

                                                                                                                      Marta Fedusio

                                                                                                          W-ce Przewodnicząca OKMN

    Warmińsko-Mazurskiego

Program  Międzyokręgowego Spotkania Szkoleniowego

Klubów Młodego Nauczyciela

Piątek (23.09.2022r.)

14:00 – 15:00 – zakwaterowanie w Ośrodku Rewita Waplewo Maróz 2, 11-015 Olsztynek

15:30-17:00    – Rozpoczęcie spotkania. Wystąpienie Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego
Kol. Sławomira Broniarza, Prezesa Okręgu Warmińsko – Mazurskiego kol. Janusza Kozińskiego oraz Prezesa Okręgu Podlaskiego kol. Andrzeja Gryguć

17:10 – 18:30 ­- wystąpienie Przewodniczącego CKMN kol. Szymona Leppera

19:00              – ognisko integracyjne

Sobota (24.09.2022r.)

7:30-8:30        – śniadanie

9:00 – 11:00      szkolenie, dotyczące możliwości uzyskania, wsparcia i pomocy w sytuacjach trudnych pojawiających się w codziennej pracy dydaktycznej nauczyciela i wychowawcy, związanych z coraz częściej  występującymi u dzieci i młodzieży kryzysami zdrowia psychicznego w szczególności w sytuacji po pandemicznej – p. Ewa Górko – Rzecznik Praw Pacjenta

11:00-11:20     – przerwa kawowa

11:30-13:30     – szkolenie odnośnie IPET i WOPFU  

14:00-15:00     – obiad

15:30 – 18:30 – część rekreacyjna (kajaki, rowery wodne, kręgielnia, park wspinaczkowy –
w zależności od pogody)

17:00-18:00     – ekologiczne warsztaty prowadzone przez kol. Magdalenę Czaus

19:00                uroczysta kolacja

Niedziela (25.09.2022r.) 

8:00 – 9:00     – Śniadanie

9:30 – 10:30   – Podsumowanie spotkania. Wnioski.

11.00               – Wykwaterowanie.

* Organizatorzy zastrzegają możliwość wprowadzenia zmian w programie Zjazdu


KONKURS MUZYCZNY

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy do udziału w konkursie:

           „Dla mojej pani dziś zaśpiewać chcę”

Organizowany przez Klub Młodego Nauczyciela w Elblągu działający przy ZNP Elbląg.

Cel konkursu: Rozwijanie  i wspieranie talentów wokalnych wśród najmłodszych.

Na zgłoszenia do udziału w konkursie czekamy do 30 września. Chęć udziału w konkursie prosimy zgłaszać do koordynatora: Izabela Jaworska 512-788-394.

W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły 2-5 osobowe.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 12 października.

Szczegółowe informacje podamy telefonicznie osobom biorącym udział w konkursie.

Czekamy na zgłoszenia

Pozdrawiamy zarząd ZNP w Elblągu


W niedzielę, 11 września, Impreza z cyklu Bażantarnia 

Wystartuj w Bażantarnia JUMP&RUN POD HASŁEM

             „WYBIERAM SPORT, NIE NAŁOGI ”

  Elbląskie Stowarzyszenie „ Edukator” będzie reprezentowane przez przedstawicieli Klubu Młodego Nauczyciela ZNP –Izabelę Jaworską, Paulina Pudłowska- Różycka, Magdalena Gagat.

Takiej imprezy jeszcze w Elblągu nie było. W niedzielę,

11 września, Bażantarnia wzbogaci się o kolejny wyjątkowy szlak. Będzie to droga pełna dużych, efektownych i dmuchanych przeszkód, które w połączeniu stworzą ciekawą trasę biegu, a to gwarantuję, że każdy zaliczy nie jedno miękkie lądowanie. Baw się razem z nami i przeżyj wspaniałą przygodę


W dniach 3-4 czerwca 2022r. wzięliśmy udział w wyjazdowym szkoleniu dla Prezesów Oddziałów i członków Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego ZNP. 

Spotkaliśmy się m.in z Zastępcą Okręgowego Inspektora Pracy OIP Olsztyn, który przedstawił nam najczęstsze problemy występujące w placówkach oświatowych z perspektywy PIP oraz z prawnikiem Krzysztofem Stradomskim, który odpowiedział na nasze liczne pytania oraz przeszkolił z praw i obowiązków zakładowych organizacji związkowych i z zasad funkcjonowania ZFSS w zakładzie pracy.  Obok innych wartościowych szkoleń i spotkań, spotkaliśmy się również ze Sławomirem Broniarzem, Prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego,
z którym bardzo merytorycznie mogliśmy porozmawiać m.in. o potencjalnych skutkach zmian zachodzących w systemie edukacji oraz o roli jaką powinien pełnić Związek wobec tych zmian.Plik do pobrania Seminarium

 


Rusza nabór do Akademii ZNP!

Rusza nabór do IV edycji Akademii ZNP.

Dobre oceny, z jakimi spotkały się z Waszej strony długoterminowe szkolenia, m.in. Akademia Młodego Związkowca i projekt “Suweren konsultuje-dobre prawo buduje” oraz liczne prośby o kontynuację i poszerzenie grupy adresatów szkoleń, spowodowały zmiany w dotychczasowej formule Akademii Młodego Związkowca.

W tym roku po raz pierwszy prowadzimy rekrutację do 2 różnych grup:

 
 • młodych członków związku, którzy nie przekroczyli 35 roku życia;
 • nowo wybranych prezesek i prezesów oddziałów, którzy po raz pierwszy pełnią funkcję
  w zarządzie oddziału.

W obu wypadkach rekrutacja będzie miała podobny przebieg zgodnie z następującymi zasadami:

 • do udziału zapraszamy Koleżanki i Kolegów zainteresowanych podniesieniem umiejętności zarządzania zespołem, komunikowania się, promowania Związku oraz pozyskiwania nowych członków;
 • każda z grup liczyć będzie 20 osób;
 • w każdej grupie 16 miejsc zarezerwowanych jest dla Członkiń i Członków ZNP, których rekomenduje Prezeska lub Prezes Okręgu, co oznacza, że każdy Okręg ma gwarantowane 1 miejsce w każdej grupie;
 • 4 miejsca – nabór otwarty – przeznaczone są dla Członkiń i Członków, którzy z przyczyn od nich niezależnych (np. dużej odległości do siedziby Okręgu) nie uzyskali rekomendacji, ale bardzo chcą wziąć udział w szkoleniu;
 • jeśli jakieś Okręgi nie wykorzystają przeznaczonych dla siebie miejsc wówczas liczba miejsc w naborze otwartym zostanie odpowiednio zwiększona (np. niewykorzystane 2 miejsca przez Okręgi to 2 miejsca więcej w puli otwartej);
 • w związku z ograniczoną liczbą miejsc, o zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu w wypadku tej samej liczby punktów, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Rekrutacja krok po kroku

 • Proszę zapoznajcie się z regulaminem i z kwestionariuszem dołączonymi do tego zaproszenia. Uwaga! Kwestionariusze dla grupy młodych związkowców i nowo wybranych Prezesek lub Prezesów oddziałów różnią się od siebie.
 • Kwestionariusze zawierają pytania otwarte, za odpowiedzi na nie przewidziana jest punktacja (podana w kwestionariuszu), a więc warto je przemyśleć!
 • Proszę zapoznajcie się z podanymi poniżej terminami szkoleń, ponieważ warunkiem zaliczenia szkolenia i uzyskania certyfikatu jest udział w 90 procentach całego czasu zajęć.
 • Jeśli odpowiada Wam formuła i terminy szkoleń, zwróćcie się do swoich Okręgów z prośbą o rekomendację lub przesyłajcie zgłoszenia bezpośrednio do ZG ZNP na adres Związek Nauczycielstwa Polskiego ul. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Akademia ZNP”.
 • Dokumenty można też przesyłać drogą elektroniczną na adres mailowy
 • Na zgłoszenia oczekujemy do dnia 15 kwietnia 2020 roku.

Terminy szkoleń w roku 2020/2021

5-7.06.2020                        Warszawa, siedziba ZNP

13-17.07.2020                    Zakopane,  Nauczycielskie Centrum Wypoczynkowo – Rehabilitacyjne

2-4.10.2020                        Warszawa, siedziba ZNP

8-10.01.2021                      Warszawa, siedziba ZNP

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Akademii ZNP – edycja 2020-21

Akademia ZNP – kwestionariusz dla prezesów oddziałów ZNP

Akademia ZNP – kwestionariusz dla członków ZNP

 

Zapraszamy i życzymy powodzenia!


Akademia Młodego Związkowca
Celem Akademii jest przygotowanie młodych członków i członkiń ZNP do
pełnienia funkcji liderów edukacyjnych i związkowych w swoich środowiskach.
Pierwsza edycja AMZ miała miejsce w 2016 roku a druga rozpoczęła się w
2017 r.

W ramach Akademii odbywają się m.in. warsztaty i szkolenia z
komunikacji, prowadzenia negocjacji z politykami i samorządowcami,
wystąpień publicznych i wystąpień przed kamerą, współpracy z mediami,
polityki oświatowej i społecznej, prawa, historii i osiągnięć ZNP, współpracy z
rodzicami, dobrych praktyk związkowych; a także seminaria, wizyty studyjne,
spotkania z ciekawymi i znanymi ludźmi. To prawdziwa kuźnia związkowych
kadr!

Młodzi nauczyciele o AMZ
Barbara Chyłka: Dużo pozytywnej energii i merytorycznej dyskusji na temat
roli nauczyciela i związkowca. Chciałbym, aby AMZ była miejscem
„wyławiania” talentów – prawdziwych liderów, społeczników, którzy chcą coś
zrobić i się rozwijać. Mam wiele pomysłów, jak zachęcić młodych do
wstępowania do związku, jak promować ZNP na Facebook’u i You Tubie. I
robię to z wielkim zapałem. Pokazujmy swoje kompetencje, umiejętności, ale
także swoją osobowość i prezentujmy się od jak najlepszej strony. Pokazujmy,
że jesteśmy profesjonalistami!
Julita Depta:  Mamy nowe plany i chcemy je zrealizować. Po pierwsze
będziemy pracować na poprawą wizerunku związkowców, bo nie chcemy być postrzegani tak, jak media nas kreują. Nasza siłą będą nasze kompetencje!
Maciej Sikut:  Dziś w cenie jest profesjonalizm, a nie wiedza ogólna. Dlatego mam nadzieję, że AMZ będzie kształcić kompetentnych związkowców. I oferować im potrzebne szkolenia, na przykład: jak rozmawiać i negocjować z przedstawicielami samorządów. Z badań antropologicznych wynika, że rodzimy się po to, by współpracować. W firmie każdy chce zrobić karierę i ludzie
konkurują ze sobą. Dlatego nie przekazują sobie informacji.

 

Ekspert radzi
Thomas Kehrbaum, odpowiedzialny za doradztwo i kształcenie młodych
członków niemieckiego związku IG Metall: Z punktu widzenia związkowców,
istotne jest dobre rozpoznanie sytuacji gospodarczej i finansowej, zdefiniowanie
aktorów na tej scenie i ich interesów. To stanowi podstawę do opracowania
strategii związku. Potrzebujemy dzisiaj innych kompetencji jako związkowcy,
które będą pomocne na co dzień: wiedzy na temat prawa i gospodarki,
umiejętności organizatorskich i aktywnego działania. To ostatnie polega przede
wszystkim na mówieniu, dyskutowaniu i przestawianiu różnych argumentów.
Musimy przekazywać nasze poglądy. Bo tylko jeżeli w coś wierzymy, działały
w określony sposób. Musimy też krytykować niesprawiedliwość. Aby to robić,
potrzebujemy wartości. Bez nich nie będziemy krytycznie patrzeć. Ważna jest
również odwaga, kiedy trzeba wstać i coś powiedzieć publicznie, negocjować z
szefem. To nie jest łatwe. Musimy mieć odwagę by poruszyć dany problem.
Odwaga pochodzi z naszej pozycji społecznej i tego, jakie mamy oparcie w
grupie. Te elementy są ze sobą powiązane. Łączy je umiejętność
komunikowania się. Dlatego takie ważne jest angażowanie się w działalność
związkową.

 


CCI20160603


W dniu 4.06.2017 r odbyły się zawody o Puchar Przewodniczącego Klubu Młodego Nauczyciela. Zwycięstwo odniósł Jarosław Borecki, który zdobył puchar. W dekoracji i wręczeniu pucharu, nagród uczestniczyli  Prezes Oddziału ZNP w Elblągu Gerhard Przybylski oraz V-ce Prezes Maciej Sikut.

Wędkarskie pozdrowienia
Andrzej Rusznicki