Głos: Zakopani w teczkach

Polecamy najnowszy numer Głosu Nauczycielskiego (nr 35 z 29 sierpnia br.)! 

Temat z okładki: Zakopani w teczkach

Dodatkowe wymagania, sprawozdania, opracowania, prezentacje – tak będzie wyglądał nowy system awansu zawodowego, który wchodzi w życie 1 września br. Szkoły powinny przygotować się na kolejny zalew biurokracji. W nowej formule awansu mocno skomplikują się dwie sprawy: sposób realizacji stażu na kolejny stopień awansu oraz postępowanie egzaminacyjne i kwalifikacyjne (w sumie jedno niewiele będzie się różniło od drugiego). W nowym rozporządzeniu awansowym minister Anna Zalewska znacząco rozbudowała listę wymagań stawianych nauczycielom podczas stażu i po jego zakończeniu. Generalnie – będzie dużo trudniej, niż jest obecnie.

 

Oprócz tego w numerze:

  • NASZ TEMAT. Taka odpowiedź to żadna odpowiedź… Rozmawiamy z Andrzejem Kupczakiem, nauczycielem z Oławy, który dostał z MEN odpowiedź na napisany pół roku temu list otwarty.
  • NASZA TABLICA. Skrót najnowszych informacji związkowych i oświatowych. Wyjmij wkładkę i wywieś na tablicy w swojej placówce!
  • REFORMA. SPRAWDZAM. W gimnazjum tętniło życie, po zmianach tracą wszyscy: uczniowie, nauczyciele, społeczność lokalna. Przed pierwszym dzwonkiem rozmawiamy z samorządowcami.
  • WYWIAD. Zależy mi na przekonaniu wszystkich, że ten urząd ma działać jako urząd ponadpolityczny – mówi dr hab. Ewa Jarosz, kandydatka na Rzecznika Praw Dziecka.
  • WARSZTAT PEDAGOGA. To, jak przebiegnie nasze pierwsze spotkanie po wakacjach, jest ważne nie tylko wtedy, gdy zaczynamy współpracę z nową klasą. Na co zwrócić uwagę?
  • BLIŻEJ PRAWA: Umowy z automatycznym awansem i umowy za zgodą kuratora; Urlop wypoczynkowy i uzupełniający 2018; Dodatek stażowy dla nauczyciela.

Polecamy!

EWYDANIE

Zamów prenumeratę: tel. (22) 318-92-60